Odwieczne Prawa Życia

Na podstawie książki: “Odwieczne Prawa Życia”, autorka: Elżbieta Maszke

Możesz mieć wszystko, czego tylko zechcesz

Działaj, nie przejmuj się przeszłością, nie rozpamiętuj dnia wczorajszego!

Jesteś w dniu dzisiejszym i zrób wszystko, aby dzień ten był jak najbardziej produktywny, aby zbliżał Cię on do tego, o czym marzysz.

Przeszłość pozostaw za sobą, a bądź tutaj i teraz, zaplanuj przyszłość.

Musisz stworzyć w swoim umyśle obraz tego, kim chcesz być, a następnie go systematycznie odtwarzać – i utrzymywać ten obraz w swoich myślach.

Powinieneś zmiany kojarzyć z czymś, co może dać Ci coś więcej, niż miałeś do tej pory.

Możesz odnieść sukces w każdej dziedzinie, jeżeli będziesz wiedział, jak to zrobić.

Najważniejsze to zacząć, postawić ten pierwszy krok – i nawet jeżeli będzie to chwiejny krok, to lepsze to, niż w ogóle nie próbować.

Pragnij tego, co najlepsze

Bardzo niewielu ludzi zastanawia się, czego tak naprawdę chce.

Musisz zażyczyć sobie lepszego życia, a będzie Ci ono dane.

Musisz zażyczyć sobie powodzenia, obfitości, dobrodziejstw.

Tworzymy swoje życie, tak jak artysta tworzy swoje dzieło.

Twoje życzenia i myśli to przyrządy.

Tworzą one formę, która wypełnia się twórczą substancją zwaną boską energią.

Bardzo ważne jest, abyśmy byli świadomi tego, co mówimy, czego słuchamy czy też co myślimy.

To, czego szczerze pragniemy i o czym myślimy, przybiera formę w zewnętrznym świecie.

Każdy z nas ma swój twórczy umysł (umysł nieświadomy, który ma moc tworzenia rzeczywistości – i tworzy rzeczywistość fizyczną taką, jaką sobie człowiek życzy) – i gdyby ludzie zdawali sobie sprawę z tego, jak ogromną siłą dysponują, o wiele uważniej dobieraliby słowa czy też myśli.

Uczucia czy też myśli przybierają materialną formę w rzeczywistym świecie. To my stwarzamy sobie problemy poprzez nieodpowiednie zachowanie i myślenie.

Wspaniałe rzeczy mogą Ciebie spotkać tylko wtedy, kiedy o nie poprosisz. Jeżeli ty będziesz wierzył, że się zdarzą te wspaniałe rzeczy i podejmiesz odpowiednie działanie, otrzymasz te rzeczy.

Działanie z entuzjazmem wg planu jest decydujące o sukcesach.

Życie to nie gra, istnieją w nim zasady, których należy przestrzegać – tylko wtedy osiągniesz sukces.

Sukces nie tylko w rozumieniu ilości pieniędzy – może być to sukces myślenia bogatego człowieka (np. co zrobić, aby osiągnąć cel?), zamiast myślenia biednego człowieka (np. nie stać mnie na to, nie zasługuję na to).

Wszechświat jest uporządkowany, a jego zasady i prawa dotyczą nas wszystkich.

Twórcza siła jest wszechmogąca i wszechobecna.

Każdy z nas ma wolną wolę i moc, by czynić, co tylko zechce, ze swoimi talentami i możliwościami.

Niektórzy źle wykorzystują siłę swojego umysłu i w konsekwencji krzywdzą samych siebie.

Ludzie nie są świadomi tego, jakim wielkim potencjałem i mocą dysponują.

Ci, którzy żyją w nieświadomości i tym samym nieświadomie posługują się swoją mocą, poprzez negatywne myślenie przyciągają do siebie biedę, niedostatek i brak pomyślności.

Ci, którzy poznają swoją moc, zaczynają ją stosować inteligentnie i świadomie, zapewniają sobie szczęście, pomyślność i miłość.

Twoim zadaniem jest uczyć się, odkrywać i stosować prawa życia – tylko w ten sposób jesteś w stanie osiągnąć wszystko, o czym marzysz.

Każdy z nas musi zastanowić się najpierw, kim chce być, co robić, do czego podążać, czego pragnąć – dopiero wtedy będziemy w stanie zapanować nad umysłem, który da nam wszystko to, czego pragniemy.

Jeśli chcesz zmienić świat zewnętrzny, czyli świat, w którym żyjesz, musisz dowiedzieć się, CZEGO PRAGNIESZ, a później zobaczyć to oczami wyobraźni.

Jeżeli będziesz bardzo często myślał o swoich pragnieniach, celach, do których dążysz – zostanie to „odciśnięte” w Twoim twórczym umyśle i będzie początkiem procesu tworzenia.

Świadomy człowiek przejmuje odpowiedzialność za swoje życie, kontrolując swój umysł, i jest w stanie zapewnić sobie wszystko, czego pragnie.

Mentalne odpowiedniki

Ten, kto zdobędzie świadomość pomyślności i dobrobytu, zdobędzie pieniądze w każdym czasie i miejscu.

Bogactwo może się pojawić w życiu człowieka, kiedy nie będzie on zaprzątał sobie umysłu lękiem czy biedą.

Otwierając swój umysł na bogactwo, pozwalamy, aby wszystko, czego chcemy, płynęło do nas bez przeszkód.

Jeśli chcemy być szczęśliwi i kochani, musimy odpowiednio na to ukierunkować nasze myśli oraz działać zgodnie z nimi.

Prawo to nazywa się prawem mentalnych odpowiedników: – Twoje przekonania i myśli są i będą najważniejszym czynnikiem Twojego sukcesu bądź porażki.

Odpowiedz na pytanie: dlaczego biedni są jeszcze biedniejsi, a bogaci jeszcze bogatsi?

Twój zewnętrzny świat zawsze będzie odzwierciedleniem Twoich wewnętrznych myśli i przekonań.

Żeby być kimś, kim chcesz, musisz najpierw stworzyć w swoim umyśle obraz siebie takiego, jakim chcesz być w świecie zewnętrznym.

Jeśli postanowisz zmienić swoje życie, zacznij od zmiany swojego wnętrza, a Twój świat zewnętrzny zacznie również się zmieniać – zachowując się jak lustro odbijające Twój wewnętrzny świat.

Twórczy potencjał

Możemy rozwinąć swój twórczy potencjał.

Dzięki swojemu twórczemu umysłowi możesz mieć wszystko, czego tylko zechcesz!

Radość życia, szczęście, poczucie bezpieczeństwa, dobrobyt!

Musisz pracować jednak nad tym, aby rozwinąć w sobie swoje twórcze moce.

Masz je, owszem, ale jeżeli do tej pory, przez całe Twoje dotychczasowe życie nie były one używane, to teraz może nie być to takie oczywiste, iż od razu zaczną one pracować na Twoją korzyść.

Nie zamykaj się na teraźniejsza sytuację i okoliczności. Jeżeli wystarczająco mocno będziesz pragnął swojego celu, spotkasz we właściwym czasie odpowiednich ludzi i dostaniesz odpowiednie okoliczności do zrealizowania swoich oczekiwań.

Nawet jeśli jeszcze tli się w Tobie “stary system”, jesteś w stanie przeprogramować swój umysł.

Dobrym sposobem dotarcia do swojej podświadomości i programowania ją na oczekiwany przez Ciebie cel są afirmacje.

Afirmacje to pozytywne myśli i stwierdzenia, które kształtują pozytywnie Twoje życie.

Wypowiadaj je systematycznie – i odczuwaj je emocjonalnie (to podstawa sukcesu), dopóki Twoje życzenie nie zmaterializuje się w świecie zewnętrznym.

Możesz zadać pytanie: “Dlaczego mój umysł od samego początku mojego istnienia nie robi wszystkiego, co najlepsze?”.

Odpowiedź: umysł pozostawiony bez kontroli będzie jak pojazd bez kierowcy, a kiedy kierowca śpi, pozbawiony kontroli umysł sabotuje i naraża właściciela na niebezpieczeństwo na każdym zakręcie.

Powtarzanie afirmacji pozytywnych sukcesu jest w stanie “skasować stare oprogramowanie”/ zastąpić negatywny software podświadomy pozytywnym software podświadomym (dotyczy to też wirusów informacyjnych podświadomych, które robią sabotaż).

Kiedy po jakimś czasie jakaś osoba zaakceptuje nową rzeczywistość – czyli jej twórczy umysł zaakceptuje powtarzane mantry sukcesu – świat zewnętrzny również zacznie się zmieniać.

Afirmacje (pozytywne) działają najlepiej, kiedy jesteśmy zrelaksowani. Trudno byłoby dotrzeć do podświadomości, gdyby po Twojej głowie krążyły różne inne, często zbędne myśli.

Afirmacje pozytywne dla osoby, która ma negatywne przekonania, będą zawsze powodowały opór emocjonalny/ psychiczny. To jest informacja dla nas, że idziemy prawidłową drogą, której skutkiem będzie usunięcie “korzenia problemów”. Korzeń problemów przypomina skrzynię z wieloma dnami. Problemy pozorne są często pozornymi problemami wielokrotnie zafiksowanymi na głównym problemie, z którego wynikają te fiksacje.

Przykład: nie mam pieniędzy > bo za mało zarabiam > bo myślę, że mnie nie stać na nic > bo myślę, że nie zasługuję na sukcesy i dostatnie życie > bo uważam siebie za głupka, który nic nie potrafi > to jest negatywny obraz samego siebie, który mógł być ukształtowany w dzieciństwie przez toksycznych rodziców/ opiekunów (którzy pokazywali swoimi uczynkami lub mówili całe dzieciństwo: na niczym się nie znam, niczego nie osiągnę w życiu, jestem głupkiem, niczego nie potrafię dobrze zrobić).

90% informacji przekazywane jest za pomocą komunikacji niewerbalnej:

– ton głosu

* pozytywny: życzliwy i uprzejmy, miły, wyrażający szacunek;

* negatywny: pogardliwy, lekceważący, szyderczy, lekceważący, napastliwy, złośliwy, traktowanie jak głupka;

– postawa ciała przy zwracaniu się do innego człowieka – też wyraża szacunek lub brak szacunku;

– treść i rodzaj poleceń.

Jeżeli mamy komunikację niewerbalną pozytywną, to słowa i ich treść też jest pozytywna – to sprzyja tworzeniu pozytywnego obrazu siebie (w okresie dziecięcym).

Jeżeli mamy komunikację negatywną, to słowa i ich treść też wyrażają negatywne nastawienie – to sprzyja tworzeniu się negatywnego obrazu siebie (w okresie dziecięcym).

Komunikacja negatywna zawsze wiąże się z przemocą psychiczną (również fizyczną), która nazywana jest mobbingiem (złośliwym dokuczaniem).

Pamiętaj, że umysł świadomy posiada zdolność logicznego myślenia – jeśli czegoś nie widzi, nie wierzy w to.

Z umysłem podświadomym jest inaczej, on wierzy we wszystko, o czym będziemy mówić, co będziemy czuć, jakie emocje będą nam towarzyszyć.

Jak wiesz, każdy kij ma dwa końce.

Twoja podświadomość, niemająca rozróżnienia tego, co jest dobre, a co nie, sprowadza do Ciebie wszystko to, na czym koncentrujesz swoją uwagę.

Jeżeli w Twojej głowie przeważają smutne i przygnębiające myśli, jak również jeśli wypowiadasz na głos, jakie to życie jest niesprawiedliwe i złe, Twoja podświadomość ściągnie na Ciebie jeszcze więcej tego.

Tylko zmiana myślenia i nastawienia na pozytywne da w Twoim życiu pozytywne okoliczności i szanse, które – wykorzystane przez Ciebie – sprawią, że Twoje życie będzie cudowne!

Kluczem do bogactwa jest Twój umysł. Zawsze tak było i zawsze będzie.

Jednak w zabieganym świecie, gdzie otacza nas tak wiele hałasu, gdzie ludzie cały czas pędzą, nasz twórczy potencjał jest mocno stłumiony.

Skuteczność jakiegokolwiek działania wynika ze spokoju wewnętrznego.

Często za dużo myśli krąży nam po głowie i nie potrafimy nad nimi zapanować, a jeżeli człowiek nie panuje nad swoimi myślami, nie ma również możliwości, by panować nad swoim życiem.

Postaraj się znaleźć w każdym dniu choć chwilę, aby się wyciszyć i zapanować nad swoimi rozbieganymi myślami.

Z początku może nie być to takie proste, ponieważ jeżeli do tej pory Twój umysł robił to, co chciał, to niechętnie będzie teraz współpracował z Tobą.

Bądź jednak zawzięty, bo kontrola nad tym, co myślisz, pozwoli nadać Twojemu życiu taki tor, jakiego Ty będziesz chciał. Osoby, które w świadomy sposób korzystają ze swojego umysłu, świadomie kreują swoje życie.

Zaznają w nim szczęścia, radości, miłości, bogactwa i wszystkiego, co najlepsze!

Bezosobowe prawo materii

Materia przybiera takie formy, jakie nakazuje jej Twój twórczy umysł – to bezosobowe prawo materii.

Materia jest jak glina, a Ty jesteś artystą – możesz ulepić z niej wszystko, co dla Ciebie najlepsze, ograniczony jesteś jedynie przez swoją wyobraźnię.

Weź odpowiedzialność za swoje życie.

Zrób krok w stronę bogactwa.

Duch stoi ponad materią, więc materia musi się mu podporządkować.

Nic nie dzieje się przypadkiem, za każdym skutkiem kryje się przyczyna.

To, co zrobisz dziś, zaowocuje jutro.

Dawanie szczęścia daje więcej szczęścia, dawanie miłości daje więcej miłości – to, co dajemy innym, powróci do nas.

Możemy nigdy nie dowiedzieć się, jak dużo znaczyliśmy lub znaczymy dla danej osoby, jednak kiedy obdarzamy kogoś miłością lub szacunkiem, obdarowujemy nie tylko tę osobę, ale także i siebie.

Pozytywne myślenie i podtrzymywanie go to podstawa sukcesu.

Wielu ludzi cierpi – i nie zdają oni sobie sprawy, dlaczego cierpią, a jest tak, ponieważ nie potrafią zastosować prawidłowo praw życia.

Naucz się praw życia i stosuj je – to jedyna droga do sukcesu!

Każdy z nas ma możliwość wyboru, nikt Cię do niczego nie zmusza i nie będzie zmuszał – Ty sam musisz:

 1. Podjąć decyzję o tym, co zrobisz ze swoim życiem.
 2. Podjąć działania, które zaprowadzą Cię do Twojego upragnionego celu.

Nie ma zbiegów okoliczności – one po prostu nie istnieją.

Cokolwiek przychodzi do nas dzisiaj, ma swoje początki w przeszłości.

Uwierz, że potrafisz osiągnąć cel, i pracuj nad jego osiągnięciem.

Ludzie niech się śmieją, a Ty i tak rób swoje

Twórcza siła jest źródłem Twoich nieograniczonych dochodów, a bogactwo trafia do Ciebie poprzez ludzi wyznaczonych przez twórczą moc.

Jeśli jedna osoba nie chce dać Ci tego, czego pragniesz, zrobi to ktoś inny – nie ma tu żadnych ograniczeń.

Nie odrzucaj sam siebie – wtedy nikt nie jest w stanie tego zrobić.

Pewnie, że na Twojej drodze do sukcesu mogą zdarzyć się ludzie, którzy będą się z Ciebie śmiali lub krytykowali Cię – bądź silny! To oni żyją w nieświadomości!

Niektórzy ludzie będą się w Tobie doszukiwać jakiejś winy – bez względu na to, co zrobisz.

Rób to, co jest słuszne, i nie krzywdź innych – a pamiętaj, że słuszne jest dążenie do własnych pragnień.

Jeżeli zdecydowałeś się, że chcesz mieć niezwykłe życie, nie pozwól, aby teraz ktokolwiek wmówił Ci, że to niemożliwe!

Ludzie boją się, że jeśli poniosą porażkę, rozczarują się, a inni uznają ich za nieudaczników. Tak naprawdę prawdziwym nieudacznikiem jest ten, kto nawet nie próbuje nic zmienić…

Nagrody dostają ci, którzy o nie proszą, pragną ich i pracują, by je otrzymać.

Zdeterminowanie i entuzjazm wewnętrzny (pochodną jest koncentracja uwagi/ umysłu) jest siłą napędową powodującą powstanie sukcesu. Oczywiście – cele i działania muszą opierać się o szacunek do siebie – a tym samym – do innych.

Należy uporczywie “podnosić się” z każdego upadku, każdej porażki, każdego potknięcia (każdy popełnia błędy) na drodze do sukcesu – bo każda porażka jest cenną nauką o tym, że coś można poprawić i udoskonalić.

Po pewnym czasie zauważysz, jak Twoje życie zmienia się na lepsze.

Większość ludzi jednak nie jest gotowa na to, aby dowiedzieć się o tym, iż posiada boską moc tworzenia.

Nawet jeżeli wysłuchają Cię, to i tak nie uwierzą w to, co mówisz. Wolą żyć we własnym ograniczonym świecie, a Ty nie jesteś po to, aby ich zmieniać. To ich wybór. Nie sami siebie zmieniają.

Pracuj codziennie nad zmianą własnej mentalności i wyobrażeń o życiu, które z natury swojej jest nieograniczonością. Wychodź z kolein swoich przekonań, oglądaj swoje przekonania z różnych aspektów – punktów widzenia. To daje szerszy obraz – i pozwala dostrzegać własne ograniczenia i błędy w myśleniu i nastawieniu do siebie i świata.

Możesz mieć wszystko, czego tylko zechcesz, dlaczego więc miałbyś zadowalać się zwyczajnym życiem?

Zapragnij żyć inaczej, wyjdź poza swój sposób postrzegania i żyj tak, jak pragniesz!

Jest o co walczyć, bo na szali są Twoje marzenia i Twoje szczęśliwe, pełne sukcesów, życie – żyj inaczej, zmieniaj swoje życie, zawalcz o nie!

Nie pozwól innym zazdrosnym ludziom “ściągać siebie w dół”. Odseparuj się od takich toksycznych ludzi. To ich wybór, że chcą oni siedzieć w swoim piekle swoich ograniczonych przekonań i wierzeń, które są zabarwione zazdrością – lub w gorszych sytuacjach – zawiścią. Nie daj się “wdeptać w błoto”, a szanuj zawsze Twoją osobę. Świat zawsze docenia każdego, kto szanuje siebie i chce mieć sukcesy w swoim życiu. Ponieważ świat jest tak skonstruowany, że posiada nieograniczoną obfitość – dla każdej żywej istoty. Ta obfitość przejawia się również w szczęśliwości, free energy, wolności, wolnej woli – a zdegenerowani duchowo i psychicznie pasożyty – zawsze chcą te rzeczy odebrać innym. Ciągle uzurpują sobie prawo do cudzej własności, i ciągle uważają w swojej ignorancji, że są lepsi od innych, oświeceni. To efekt działania siły ignorancji i pasji, bo udziału siły dobroci w nich jest za mało (siły natury materialnej – to 3 rodzaje energii, które oddziałują w świecie fizycznym na każdą żywą istotę; udziały tych energii są zmienne i różne u każdej żywej osoby; jednak ich oddziaływanie determinuje sposób myślenia i postępowania). Rozwinęli cechy typowo demonicznej natury. Żyją w piekle – i nie zdają sobie z tego sprawy. A nie szanując innych – usiłują ich zniszczyć, zniszczyć ich dobre życie. Każdy ma moralny obowiązek bronić się przed takimi typami. Świat nagradza szacunek do własnej osoby, który potem przenosi się na innych.

Wszystko, czego poszukujesz, jest w Tobie.

Zatem przestań poszukiwać na zewnątrz Ciebie – np. w religiach, systemach filozoficznych itp.. Tam nie znajdziesz tego, czego szukasz. Bo wszystko jest wewnątrz człowieka. Wystarczy uspokoić swoje wnętrze, wyciszyć je. A zaczną pokazywać się rzeczy istotne, których poszukujesz.

 1. Musisz chcieć zdobyć wiedzę na temat tkwiącej w Tobie mocy.
 2. Musisz zacząć używać swoich twórczych mocy i doskonalić je.
 3. Musisz wyznaczyć sobie cele daleko sięgające, odległe od celów, które udało Ci się osiągnąć w przeszłości. Zwiększaj swoją jakość życia.
 4. Musisz realizować owe cele – działaj konkretnie, z entuzjazmem.

Nie możesz rozmyślać nad trudnościami, stratą czy też tym, co o Tobie powiedzieli ludzie – nie marnuj swojej wielkiej energii, bo przyda Ci się ona w drodze do sukcesu! Umysł nieświadomy musi przetwarzać myśli i emocje o osiągniętym sukcesie, dlatego należy usunąć wszelkie myśli i emocje/ lęki o trudnościach. To mocno przeszkadza.

“Punktem wyjścia dla wszystkich osiągnięć jest pragnienie. Bierzcie to stale pod uwagę. Słabe pragnienia przynoszą słabe rezultaty, tak jak niewielki ogień dostarcza tylko niewielką ilość ciepła” (Napoleon Hill).

Ty wiesz zapewne, czego chcesz – i musisz zachować wiarę w to, że Twoje życzenie na pewno się spełni.

Zawsze sprawdzaj, czy w głębi Twojego “serca” – to jest to prawdziwe Twoje pragnienie. Tylko takie pragnienie ma odpowiednią moc stwórczą.

Ludzie jednak nie zawsze będą Cię wspierać i rozumieć to, co Ty.

Mogą próbować odwieść Cię od Twojego marzenia, wmawiając Ci, że to niemożliwe do spełnienia.

Dlatego – tylko Ty i wyłącznie Ty, możesz skonfrontować ze samym sobą Twoje pragnienie – czy tego naprawdę chcesz, czy jest ono prawdziwe, czy jest ono dobre dla Ciebie (zajrzeć w swoje serce). Nikt z ludzi nie może za Ciebie tego zrobić.

Nie przejmuj się takim mówieniem/ krytykanctwem – to ich problem, że nie wierzą w to, że sami mogą mieć wszystko, czego tylko pragną, i jeszcze zazdroszczą Tobie, że posiadasz taką wiedzę.

Oczywiście będą ludzie, którzy będą Cię wspierać – i właśnie wśród takich ludzi powinieneś przebywać.

Wystrzegaj się kontaktu z ludźmi, którzy będą chcieli stanąć Ci na drodze do Twojego szczęścia, oni zawsze znajdą dość argumentów “przeciw”, które mogą osłabić Twoją wiarę. Oni będą twierdzili, że są Twoimi przyjaciółmi – i odradzają, bo na pewno nie dasz sobie rady. – Ale – to są fałszywi przyjaciele – toksyczni przyjaciele.

Należy znaleźć prawdziwych przyjaciół, którzy szanują wolną wolę innych.

Zostań twórcą swojego życia, a inni – jeżeli chcą – niech żyją tak jak do tej pory, bez nadziei na coś lepszego – to ich sprawa, to ich życie – mają prawo wyboru takie samo, jak Ty – odnośnie swojego życia.

Pieniądze to energia (jedna z form energii życiowej)

Większość ludzi obawia się wyznaczyć sobie zbyt śmiałe marzenia, ponieważ cały czas zadręcza się tym, skąd weźmie pieniądze na ich realizację.

Pieniądze to energia, która wraca do człowieka, kiedy ten jest w stanie ofiarować coś wartościowego.

Postaw sobie cel i nie myśl o tym, ile jest argumentów przemawiających za tym, że nigdy nie uda Ci się go zrealizować.

Otwórz się na myślenie o tym, jak możesz ten cel osiągnąć.

Bogaty człowiek myśli: co zrobić, aby osiągnąć cel?

Biedny człowiek myśli: nie stać mnie na to – i rezygnuje z celu.

Musisz mieć jasno określone marzenie, wierzyć w jego spełnienie całym sercem, mieć determinację odpowiednio dużą mimo oporów i odpowiednio wyćwiczony entuzjazm, a pieniądze się znajdą.

To Bóg / Tao jest nieograniczonym źródłem Twoich dóbr. A ludzie to tylko drogi, poprzez które Wszechobecny kieruje do Ciebie pieniądze.

Jeżeli jakaś osoba nie będzie w stanie dać Ci tego, czego potrzebujesz, zrobi to ktoś inny.

Możesz mieć wszystko, co zechcesz – musisz tylko rozbudzić w sobie boskie moce, które w Tobie tkwią zgodnie z założeniami konstrukcyjnymi, a następnie wyrobić sobie właściwe nastawienie oraz świadomość.

Wytycz sobie cel, nim będziesz wiedział, jak go osiągnąć.

Świadomie ustal cel, który chcesz osiągnąć. Zapytaj intuicję własną, czy jest on realny – ale niech zrealizuje się możliwie szybko? Często realizacja/ materializacja celów może trwać kilka miesięcy lub lat – ale to niepowtarzalnie indywidualna rzecz dla każdego człowieka – zależy od celu.

Realizację celu – pozostaw umysłowi nieświadomemu, który odpowiada za realizację szczegółów.

Umysł poza świadomy (podświadomość i nadświadomość) ma moc materializowania idei. Umysłu świadomy służy wyłącznie do ustawienia celów.

Twoje pragnienia są jak nasionka, które musisz zasiać i następnie pielęgnować poprzez wizualizację swojego celu, pragnąć realizacji. Codziennie musisz te idee “podlewać wodą życia”, czyli energią życiową nazywaną w Huna: “mana”.

Musisz być nastawiony na zdobywanie wszystkiego, co najlepsze. Jeżeli w Twoich myślach będą przeważały wyobrażenia o niedostatku, wtedy możesz być pewien, że go otrzymasz!

Wyobrażaj sobie moment spełnienia Twojego marzenia. Poczuj się tak, jakby Twoje cele już się ziściły. Te marzenia muszą być konkretne, konkretnie odczuwalne przez Ciebie.

Przykład: chcesz mieć auto Audi Q5; możesz odczuć i wyobrażać sobie, jak siedzisz za kierownicą i prowadzisz; czujesz zapach nowej tapicerki auta; auto ma lakier biały i czarne felgi; jest ładna, słoneczna pogoda i plastyczne chmury cumulusy są na niebie, jedziesz szeroką autostradą o trzech pasach na jezdni podziwiając widoki okoliczne; jest mały ruch samochodów; Twój zasięg widzenia okolicznych dolin i wzgórz sięga 40 km; piękne widoki; czujesz jak auto płynie z prędkością 180 km/h; słychać ładny dźwięk silnika – słychać jego moc 450 KM i odpowiednie przyspieszenie, które wgniata w fotel; to bardzo przyjemne tak podróżować.

Musisz robić to tak, jak robi to architekt. On najpierw widzi w wyobraźni, jak będzie wyglądał stworzony przez niego budynek, później robi szkic.

Pomyśl, co chcesz osiągnąć i kiedy chcesz to mieć (ale sensownie), a następnie spisz to na kartce.

Twoje myśli i wyobrażenia poparte WIARĄ I DZIAŁANIEM są w stanie przybrać rzeczywistą formę w świecie materialnym.

Prawo dawania

Dawanie jest kolejnym prawem życia, które jest po to, abyś otrzymał to, czego pragniesz – pieniądze, szczęście, miłość i w ogóle co tylko zapragniesz!

Sekret dawania polega na tym, że im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz.

Żeby mieć więcej, musisz nauczyć się dzielić tym, co już masz.

Dzielenie się zdolnościami, dobrami czy też pieniędzmi jest jak danie jakiejś części energii, która powraca do nas jeszcze większa.

Jeśli pragniesz być szczęśliwy i zaznać pomyślności, musisz nauczyć się dawać ludziom część tego, co masz – i nie musi być to nie wiadomo jak wielkie.

Postaraj się dawać tyle, ile możesz – pieniędzy, uśmiechu, miłości, energii, czasu.

Podaruj to, co pragniesz otrzymać. (Prawo odbicia)

Musisz zacząć w sobie rozwijać umiejętność dawania. Teoria wydaje się być prosta, w praktyce jednak jest to nieco bardziej skomplikowane.

Musisz przestawić się z niedostatku na dobrobyt.

Może się wydawać, że nie posiadamy żadnych rzeczy, którymi moglibyśmy się podzielić z innymi ludźmi, ale nawet posiadając niewiele, zawsze możemy znaleźć coś, co będziemy w stanie ofiarować drugiemu człowiekowi.

Nie możesz czekać na chwilę, kiedy będziesz posiadał tak dużo wszystkiego, że dopiero wtedy zaczniesz się tym dzielić, bo taka chwila może nigdy nie nadejść.

Człowiek zaczyna posiadać rzeczy w dostatku, kiedy zaczyna się nimi dzielić.

Naucz się dawać z serca, szczerze i bez zastanawiania się, czy warto było, czy też nie. Im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz – oto kolejne prawo życia.

Prędzej czy później wszechświat zwróci Ci to, co dałeś innym.

Jeżeli dajesz, znaczy to dla wszechświata, że jesteś otwarty na przypływ tego, co dajesz.

Wszechświat od razu zauważy tę energię, która płynie od Ciebie, i skieruje w Twoją stronę więcej tego, co dałeś.

Prawa, jakie rządzą wszechświatem, dotyczą nas wszystkich – niezależnie od tego, czy o tym wiemy, czy też nie.

Nastaw się na obfitość świata, miej radość w sercu kiedy dajesz i przyjmujesz – jest wtenczas przepływ energii. Bądź wdzięczny.

Wyobrażenie spełnionego marzenia = uruchomienie twórczego procesu.

Lenistwo = przeciętne życie

Działanie = życie w dobrobycie

Możesz cały czas myśleć pozytywnie, wizualizować, ale jeżeli nie podejmiesz działania w teraźniejszości, Twoje cele i marzenia nigdy się nie zrealizują.

Każdy może na początku mieć lęki związane z realizacją swojego pragnienia, lecz stawianie czoła obawom sprawi, że znikną one jedne po drugich.

Musisz próbować nowych rzeczy, sytuacji – bądź odważny i nie bój się próbować i przezwyciężać wszelkie przeszkody.

Jeżeli nie podejmiesz odpowiednich kroków, Twoje marzenie pozostanie tylko niezrealizowanym życzeniem!

Jeżeli jednak będziesz wytrwały, spotka Cię nagroda!

Rób to, co trzeba i kiedy trzeba

Dopóki nie postanowisz, że chciałbyś zmienić własne myślenie, Twoje życie również się nie zmieni.

Bo jak chcesz mieć inne rezultaty, działając w ten sam sposób, co dotychczas?

Rób to, dzięki czemu czujesz się szczęśliwy, a unikaj reszty.

Zdecyduj, czego chcesz, i zacznij do tego dążyć w sposób zdeterminowany.

Terry Cole Whittaker napisała w swojej książce:
“W banku pamięci naszej podświadomości zostało nagromadzonych wiele obciążonych emocjonalnie decyzji, które stają się wyrytymi w kamieniu przekonaniami kontrolującymi nasze myśli.

Myśli i słowa charakteryzują się wibracjami, te zaś przyciągają ludzi, okoliczności i rzeczy, znajdujące się na tej samej częstotliwości.

Myśli skłaniają do podjęcia działań, działania owocują skutkami.

Część informacji nagromadzonych w naszym banku pamięci działa przeciwko nam (jeżeli są negatywne, wirusy informacyjne), niszcząc szanse na szczęśliwe oraz owocne życie.

Musimy nauczyć się rozpoznawać niechciane myśli i usuwać je, tak jak ogrodnik usuwa chwasty, przygotowując ziemię pod nowe zasiewy.

Nasze myśli i pragnienia to nic innego, jak nasiona.

Jeżeli chcemy, by nowe idee, myśli i pragnienia zamanifestowały się w rzeczywistym świecie, musimy przygotować glebę podświadomości, aby przyjęła nasiona i ożywiła je, aż wzejdą i zaczną owocować”.

Każdy z nas posiada te same zdolności, każdy z nas ma dostęp do tej samej mocy. Za każdym razem, kiedy robimy to, co należy, wzrasta nasza wiara we własne siły.

Masz w sobie wszystko, co jest Ci potrzebne do osiągnięcia celu

Tylko od Ciebie zależy, czy zmienisz swoje życie, czy też nie.

Jeżeli chcesz coś osiągnąć, musisz stworzyć sobie plan działania, prosty plan działania. Możesz zapisać plan – to jest większym bodźcem dla podświadomości.

Nikt nie chce żyć w biedzie i niedostatku, a rzesze ludzi nie robią nic, aby zmienić swoje życie. Codziennie narzekają oni, jacy są nieszczęśliwi, i obwiniają o to wszystkich, lecz nie widzą, że sami są przyczyną swoich nieszczęść.

Bóg dał każdemu z nas wolną wolę i jeżeli my sami nie chcemy nic zrobić, aby coś w swoim życiu zmienić, to Bóg na pewno nie będzie kwestionował naszego zdania.

Człowiek sukcesu to człowiek, który wierzy w siebie i we wszystko, co sobie zamierzy, więc uwierz w siebie!

“Jesteśmy tacy, jak nasze myśli. To, kim i czym jesteśmy, zawdzięczamy naszym myślom. Tworzymy swój świat za ich pomocą” (Budda).

Punkt widzenia zależy od nastawienia

Jeśli chcesz, żeby to, czego pragniesz, było w Twoim zewnętrznym świecie – musisz uchwycić jego mentalny odpowiednik w wyobraźni – coś w rodzaju wzoru końcowego produktu.

To Ty decydujesz, jak chcesz postrzegać sytuacje, które Cię w życiu spotykają.

Jednak pamiętaj, że to, jak to zrobisz, wywiera na Ciebie ogromny wpływ.

To, w jaki sposób będziesz postrzegać jakąś sytuację, która Ci się przytrafiła, może przybliżyć Cię do celu lub pozbawić siły i energii do dalszego działania.

Afirmacja negatywna:

“Nie jestem dobry, nie poradzę sobie, nie będę więcej próbował, nie da się tego zrobić”.

Afirmacja pozytywna:

“Jestem wystarczająco dobry i poradzę sobie, potrafię tego dokonać, mogę to zrobić”.

Trzeba czasu i energii, aby wyćwiczyć swój umysł. Efekty będą później.

Jeżeli będziesz wytrwale zmieniał swoje nastawienie, wkrótce zobaczysz wielką różnicę, jaka pojawi się w Twoim życiu.

Twoja podświadomość może oddziaływać na Twój świadomy umysł, wpływając na Twoje emocje i zachowania.

Dlatego właśnie możesz zmienić wszystko w swoim zachowaniu, jeżeli wydasz podświadomości odpowiednie polecenia, pokierujesz własną podświadomością tak, jak “woźnica kieruje koniem”. Koń ma olbrzymią siłę – tworzy rzeczywistość fizyczną własnego życia, ale musi być kierowany przez “woźnicę”. A są ludzie, u których “koń kieruje woźnicą” – nietrudno ocenić skutki takiego stanu rzeczy.

Pozytywne myślenie daje pozytywne rezultaty

Pozytywne myśli dodadzą Ci energii.

Wyrób w sobie nawyk pozytywnego myślenia, bądź przekonany o tym, iż wszystko, czego sobie zażyczysz, spełni się – i pracuj wytrwale, aby zdobyć to, czego pragniesz.

Twój umysł pozostawiony do tej pory bez większej (a może w ogóle bez żadnej) kontroli może nie być chętny od razu do współpracy. Co więcej, może on próbować sabotować Twoje dobre myśli.

Czasem jest tak, że to, czego pragniemy lub po prostu chcemy, pojawia się w naszym życiu stosunkowo szybko.

Może jednak być również tak, że na spełnienie naszego pragnienia będziemy musieli poczekać. W takiej sytuacji tylko Twoja niezachwiana wiara, pozytywne myślenie i ufność, że to, czego chcesz, spełni się, pomoże Ci kontrolować Twój umysł.

Pewne jest to, że każdy człowiek ma wolną wolę i może myśleć, o czym tylko chce, ale kiedy pozna się siłę myśli i zrozumie to, jaki mają one wpływ na nasze życie, warto nauczyć się myśleć wyłącznie pozytywnie.

Jeśli nie nauczysz się kontrolować swoich myśli, będziesz ciągle doświadczał niekontrolowanych skutków, jakie niosą one ze sobą.

Twoje myśli kształtują Twoje życie.

Szukaj dróg do rozwiązania problemu

Martwienie się nic Ci nie da.

Jeżeli skoncentrujesz swoją uwagę na problemie, będziesz widział tylko problem.

Jeżeli natomiast skoncentrujesz swoją uwagę na szukaniu rozwiązania, możesz być pewien, że je znajdziesz.

Usiądź w spokoju i poproś twórczy umysł o to, aby pomógł Ci znaleźć rozwiązanie trapiącej Cię sprawy.

Jeżeli się otworzysz na pomoc, uzyskasz ją.

Może się nawet okazać, że okoliczności zaczną się tak klarować, iż rozwiązanie okaże się bardzo proste!

Z niewidzialnego w widzialne

Jeżeli wypełnisz swój umysł inspirującymi pomysłami, myślami czy też wizjami, to obraz Twojego realnego świata dopasuje się do Twojego wewnętrznego obrazu.

Twoje życie zacznie odbijać to, co mieści się w Twoim umyśle.

Świat zewnętrzny stanowi odbicie Twojej świadomości, a to, co Cię otacza, ściśle odpowiada temu, co masz w sobie.

Bardzo ważne jest, aby trenować swój umysł i skupiać całą jego uwagę na tym, co chcielibyśmy, aby zmaterializowało się w świecie rzeczywistym.

Umysł pozbawiony kontroli jest bardzo niebezpieczny. Niekontrolowane myśli potrafią zamienić nasze życie w pasmo nieszczęść, niedostatku i biedy.

Myśli wytwarzają emocje.

Dzięki prawu przyciągania przyciągasz do siebie to, co znajduje się na takiej samej „częstotliwości”, jak Twój stan emocjonalny.

Zależnie od naszego nastawienia i myśli przyciągamy lub odpychamy poszczególnych ludzi bądź sytuacje.

To, o czym myślimy, ma tendencję do urzeczywistniania się.

(pozytywne lub negatywne myślenie)

Nic w Twoim życiu nie dzieje się przypadkiem, każdą przyszłą sytuację tworzysz za pomocą swojego twórczego umysłu.

Każdy człowiek posiada tę zdolność i posługuje się nią świadomie bądź też nie.

To, w co wierzysz, i to, na czym koncentrujesz swoje myśli, przybiera realną formę w rzeczywistym świecie.

Koncentrując na czymś swój umysł, wprawiasz w ruch twórczą energię, zwaną również boską energią.

Prawo przyczyny i skutku

Sami tworzymy przyczyny skutków, które mają potem wpływ na całe nasze życie.

Zobacz, że każda sytuacja powstała najpierw w głowie.

Żeby coś zrobić, najpierw trzeba o tym pomyśleć.

Tak więc wszystko zaczyna się od MYŚLI.

To, o czym myślimy, z czasem pojawia się w naszym rzeczywistym życiu.

Kiedy zaczynasz formułować swój cel, musi on być jasny i precyzyjny.

Nie chciałbyś chyba, aby niedokładnie sformułowany cel spełnił się, bo mogłoby się okazać, że niedokładnie o to Ci chodziło.

Twój umysł pracuje bardzo precyzyjnie i jest gotów dać Ci wszystko, czego chcesz (to jest bardzo precyzyjny superkomputer).

W każdej chwili swojego życia wywołujemy określone przyczyny, które później dają określone skutki.

Powinieneś rozpoznać w swoim życiu wszystkie negatywne emocje (na przykład takie jak nienawiść, gniew, zazdrość), a co za tym idzie – myśli, i jak najszybciej się ich pozbyć.

Negatywne uczucia są czymś, co utrudnia nam dojście do sukcesu.

Żyjesz tu i teraz, nie ma sensu zadręczać się, myśląc o błędach z przeszłości i obawie przed tym, co będzie w przyszłości.

W każdym dniu Twoje życie daje Ci szansę na to, abyś stawiał kolejne kroki ku owocnej przyszłości.

Trening Twojego umysłu jest po to, abyś nauczył się wywoływać przyczyny, których skutki objawią się w Twoim zewnętrznym świecie.

Zdefiniuj precyzyjnie cel

Zdefiniuj dokładnie, czego pragniesz, a następnie często myśl o swoim celu.

Wiara

Wiara to pewność tego, iż to, co afirmujemy, na pewno zmaterializuje się w zewnętrznym świecie.

Wiara ulega wzmocnieniu poprzez afirmację – należy wybrać pozytywną afirmację, w której formułujemy stan oczekiwany, ale nie można umieszczać tam słowa “NIE”, ponieważ podświadomość nie rozumie przeczeń – i interpretuje kwestię jako prawdziwą.

Przykład błędnej afirmacji: “NIE jestem chory” – podświadomość zinterpretuje to, jako prośbę o chorobę – i wykona polecenie. To samo dotyczy tzw. “10 Przykazań Boskich”. Każde przykazanie zaczyny się od słowa “NIE”. Np. przykazanie nr 6 “Nie kradnij”. Jak podświadomość zinterpretuje to przykazanie? Ano – zinterpretuje je po swojemu, tzn. polecenie do wykonania – czyli “kradnij, okradaj innych”.

Używając negacji, wywołujesz w swoim umyśle obraz sytuacji negatywnej.

Ktoś, kto dał ludziom te przykazania musiał znać mechanizmy podświadome u człowieka, aby wprowadzić zamęt u ludzi, w ludzkich społecznościach. Wnioski – można samemu wyciągać.

Przykład poprawnej afirmacji: “Jestem w pełni zdrowy i czuję się bardzo dobrze”.

Musisz nauczyć się pozytywnie formułować swój cel.

Pamiętaj, że sformułowanie Twojego celu powinno być jak najbardziej proste.

Bez jakichkolwiek skomplikowanych zdań.

Musisz koniecznie nauczyć się dawać swojemu umysłowi precyzyjne polecenia, a wtedy szanse na spełnienie Twojego polecenia znacznie wzrosną!

Tylko ci, którzy zamiast na teraźniejszej sytuacji, będą potrafili koncentrować się na sytuacji przyszłej, takiej, jaką chcieliby, aby była, mogą osiągnąć sukces w każdej dziedzinie.

Afirmacje pozytywne musisz wiązać z emocjami własnymi. Emocje, odczucia, wizualizacje, słuch, dotyk, smak – to jest język podświadomości. Podświadomość nie rozumie słów języka mówionego takiego, jaki używamy między sobą.

Zwrócę uwagę, że zanim wypowiemy jakieś słowo – pojawia się emocja, a potem przyczepione do emocji słowo. Ta zasada jest kluczem nauki języków obcych, bo ojczystego uczymy się w ten sposób od rodziców, słuchając 2 lub 3 lata. Po osłuchaniu się w języku przodków – zaczynamy mówić. To samo dotyczy innych jakichkolwiek języków.

Planuj i działaj

Wielu ludzi w ogóle nie planuje. Ba! Oni nawet nie wiedzą, czego chcą w życiu.

Większość ludzi nawet nie zdobywa się na odwagę, by chcieć czegokolwiek, bo zakłada od razu, że im się nie uda.

Nie bądź taki jak przeciętny człowiek, który nie wie, dokąd zmierza w swoim życiu, jest przestraszony, bo nie wie, jak będzie wyglądała jego przyszłość, co przyniesie ze sobą nowy dzień.

“Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach” (Philip Wylie).

Cytat ten nawołuje do jednego – do działania. Można go odczytać w taki sposób: “Niczego nie zrobisz – to niczego nie osiągniesz”.

Przecież to takie oczywiste, że nawet jeden krok w przód – nawet bardzo mały krok – da nam więcej, niż stanie w tym samym miejscu.

Silna motywacja stanowi warunek każdego sukcesu.

Trwaj przy swojej wizji, przywołuj często jej obraz w myślach, a zobaczysz, jak po pewnym czasie Twoje życie zacznie podsuwać Ci coraz więcej okazji, które – zauważone i wykorzystane przez Ciebie – sprawią, iż Twoje marzenie stanie się rzeczywistością.

Okazje pojawiają się tylko tym, którzy są przygotowani do skorzystania z okazji.

Twoje myślowe wyobrażenia z czasem stają się trwałym obrazem, dążącym do urzeczywistnienia.

Praca wewnętrzna jest bardzo ważna, ale praca w świecie zewnętrznym również.

Bóg pomaga tym, którzy sobie sami potrafią pomóc.

Z początku może Ci się wydawać, że niewiele możesz zrobić, ale nie zniechęcaj się niczym! Bądź wytrwały! Okazje przyjdą do Ciebie! Bądź na nie otwarty, a jeżeli czujesz się zagubiony, to poproś swój twórczy umysł o pomoc.

Jeżeli już wiesz, co powinieneś zrobić, zacznij działać! Tylko działanie przybliży Cię do celu!

Aby otrzymać w życiu coś nowego, czego jeszcze nie masz do tej pory, musisz się na to wewnętrznie przygotować, rezygnując ze swoich starych przekonań i przyzwyczajeń.

Jeśli chcesz posiadać dobra materialne, musisz już w chwili, kiedy to postanowisz, posiadać je w swoim umyśle.

Nie możesz zapominać o tym, iż wszystko, co otacza Cię w teraźniejszości, jest skutkiem Twojego myślenia — pozytywnego bądź negatywnego!

Posługując się umysłem, jesteś w stanie osiągnąć wszystko, co tylko zechcesz – nie pozwól, aby stare przyzwyczajenia i przekonania stanęły Ci na drodze do szczęścia.

Musisz często przywoływać w swoim umyśle swoje pragnienie wyrażone w słowie i obrazie.

Rób to tak długo, aż doczekasz się urzeczywistnienia go na płaszczyźnie materialnej. Im częściej będziesz oglądał w wyobraźni swój cel, tym szybciej uda Ci się go osiągnąć.

Pamiętaj, że życie jest po Twojej stronie – i jeżeli będziesz pielęgnował swoje marzenie codziennymi afirmacjami, radosnym oczekiwaniem i wiarą w to, że Twoje pragnienie już jest w trakcie realizacji, pozwoli Ci to również obserwować siebie i swoje postępowanie.

Staraj się działać, aby spełnienie Twojego celu mogło być przyspieszone.

Wdzięczność

Kolejnym sekretem życia w obfitości jest wdzięczność.

Musisz nauczyć się być wdzięcznym za to, co masz teraz, w tej chwili, zanim otrzymasz więcej.

Większość ludzi koncentruje całą swoją uwagę na tym, czego nie ma, i w ogóle nie widzi rzeczy, za które trzeba podziękować.

Wdzięczność jest bardzo istotna w życiu każdego człowieka dążącego do sukcesu – tak naprawdę dla wszystkich, ale tylko ludzie świadomi potrafią docenić i zrozumieć jej potęgę.

Wdzięczność, którą wyrażamy za to, co już mamy, jest jednym z wielu czynników, które dają nam obfitość w życiu.

Możesz dziękować za to, co już masz, za to, kim jesteś, za dane wydarzenia w życiu – możesz potraktować to jako modlitwę dziękczynną, bo w istocie to właśnie to. Nie musisz wymyślać jakichś zawiłych sformułowań – wystarczą proste słowa, np. dziękuję.

Dziękując, rób to z wewnętrzną radością, a kiedy zaczniesz dziękować chociażby za małą rzecz, poczujesz się jeszcze bardziej szczęśliwy.

Musisz być wdzięczny za to, co otrzymujesz. Ta wdzięczność pozwoli Ci zacząć żyć w harmonii z twórczą mocą wszechświata.

Skupiaj się na tym, co najlepsze w Twoim życiu – pomoże Ci to stać się lepszym.

Naucz się być wdzięcznym i pielęgnuj ten jakże cenny nawyk.

Naucz się nawet w najmniejszych rzeczach dostrzegać pozytywne strony, za które mógłbyś wyrazić wdzięczność.

Kiedy wprowadzisz w swoje życie uczucie wdzięczności, zobaczysz, jak z dnia na dzień będziesz czuł się po prostu szczęśliwszy.

Sekret wdzięczności polega na tym, iż pomaga ona Twojemu umysłowi koncentrować się na rzeczach dobrych, pozytywnych.

Wdzięczność to cieszenie się tym, co mamy.

Wdzięczne serce to serce otwarte na wszelkie dobro wszechświata.

Naucz się dostrzegać rzeczy, za które możesz i powinieneś być wdzięczny.

Czasem może wydawać Ci się, że nie masz za co być wdzięczny, ale to nie jest prawda.

Spójrz wokół siebie, a na pewno znajdziesz wiele rzeczy, za które powinieneś podziękować.

Siła Twoich myśli

Mając do dyspozycji wyłącznie siłę swoich myśli, możesz całkowicie odmienić swoje życie.

Jeżeli skoncentrujesz siłę myśli na konkretnym celu, prędzej czy później na pewno go osiągniesz!

Jednak nic Ci samo z nieba nie spadnie – jeżeli nie będziesz działał, nic się nie zdarzy.

Kto nic nie robi, również nic nie osiągnie. A jeżeli robi, i nie widać sukcesów – to być może coś nieprawidłowo robi. Należy zweryfikować siebie i swoje cele wtenczas. Jeżeli robimy wszystko zgodnie ze sztuką, a efektów brak, to może cele są niewłaściwie sformułowane?

Musisz zrozumieć i odczuć emocjonalnie, jaka wielka siła w Tobie tkwi! Emocje są główną siłą napędową, dlatego muszą być odpowiednio ukierunkowane.

Jeżeli nie nauczysz się jej wykorzystywać, czeka Cię przeciętne, a może nawet biedne, mało dostatnie życie…

Kiedy nauczysz się wykorzystywać drzemiącą w Tobie siłę, zrozumiesz i zobaczysz na własne oczy, jak Twoje życie zacznie się zmieniać – będziesz wtedy twórczym człowiekiem.

Nie wystarczy, że przeczytasz tę wiedzę i będziesz myślał, iż posiadasz twórczą moc.

Musisz tę wiedzę zamienić w czyn, musisz użyć tej wiedzy w praktyce życiowej, bo tylko to pomoże Ci odnieść sukces. Wiedza teoretyczna, która nie ma zastosowania praktycznego – jest nieprzydatna – będzie ten sam efekt, kiedy nie mamy wiedzy teoretycznej.

WIEDZA + DZIAŁANIE = SUKCES

Jeżeli do tej pory nie doświadczyłeś sukcesu, powinieneś zastanowić się nad swoimi myślowymi nawykami, a następnie wyeliminować wszystko to, co działa na Twoją niekorzyść.

Musisz być wytrwały, sumienny i z nadzieją oczekiwać takiego obrotu różnych spraw, który będzie przejawem Twojego wewnętrznego świata.

Naucz się myśleć, iż sukces jest dla Ciebie i że jesteś stworzony do tego, aby w życiu mieć wszystko, czego tylko zapragniesz.

Nie czekaj na idealne okoliczności, bo takie mogą nie nadejść.

Zacznij działać – już dziś, już teraz. Każdy, nawet niewielki krok przybliża Cię do celu – pamiętaj o tym.

Dyscyplina myślenia

Musisz nauczyć się kontrolować to, o czym myślisz!

Jeżeli w Twoim umyśle będzie panował chaos, nie będziesz w stanie spełnić swoich marzeń… i celów.

Twoje myśli sterują Twoim działaniem i skutecznością Twoich działań.

Musisz nauczyć się kontrolować swoje myśli, ćwiczyć codziennie dyscyplinę wewnętrzną, dopiero wtedy uda Ci się kontrolować swoje życie.

Niektórzy ludzie wciąż opowiadają o tym, czego nie chcą – są od tego wręcz specjalistami!

Myśl pozytywnie – jak chcesz osiągnąć swój cel, skoro cały czas koncentrujesz się na samych minusach?

Koncentrowanie się na negatywach jest typową AFIRMACJĄ negatywną. Umysł nieświadomy zacznie wykonywać taki negatywny scenariusz, negatywne sugestie – plan Twojego życia, bo tak jest skonstruowany.

Mass media – ludzie w nich pracujący – wiedzą o tym mechanizmie. Zatem wnioski są proste – dlaczego jest tam propaganda negatywnych zdarzeń? Łatwo wyciągnąć znacznie więcej wniosków pochodnych – komu i czemu ma to służyć?

Każdy człowiek winien sobie odpowiedzieć na wiele pytań, np.: co “jest grane na tej planecie”; co jest “bardzo dobrze zorganizowanym psychomanipulacyjnie przedstawieniem cyrkowym/ igrzyskami dla ogółu ludzi”?; w jakim celu?

Brak zainteresowania i znalezienia odpowiedzi skończy się bardzo nieprzyjemnie dla każdego niewiedzącego i nierozumiejącego.

Sprawa jest prosta – należy koncentrować umysł wyłącznie na pozytywnych sprawach i wyobrażeniach. To jest POZYTYWNA AFIRMACJA dla naszego umysłu nieświadomego. To jest “program komputerowy” pozbawiony wirusów informacyjnych, który musimy załadować do własnego umysłu nieświadomego, aby mieć dobre i pełne sukcesów życie.

Musisz pracować nad tym, aby Twoje myślenie nie przypominało szalejącej gonitwy.

Jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, jeżeli myśli w Twojej głowie to jeden wielki chaos?

Gdy ma się w swojej głowie dużo myśli, nie jest łatwo coś usłyszeć.

Musisz nauczyć się uspokajać swoje myśli, aby nie galopowały bez sensu.

Myśli, jakie się pojawiają w Twojej głowie, powinieneś starannie dobierać.

Kontrola Twoich myśli zbliży Cię do sukcesu.

Codzienne ćwiczenie umysłu “hantlami” samodyscypliny daje szanse na lepsze życie. To trening siłowy i gimnastyka własnej psychiki i umysłu. Jest tak samo niezbędny, jak gimnastyka ciała fizycznego.

Spokój jednak jest niezbędny do zrozumienia naszych myśli, a co za tym również idzie – naszych przekonań łączących się z nimi.

Jeżeli wcześniej nie próbowałeś wyciszyć umysłu, teraz może mu się to nie spodobać.

Rozpuszczony jak do tej pory umysł, robiący, co mu się podoba, może zacząć zachowywać się jak rozpieszczone dziecko, które nie od razu będzie chętne do współpracy.

Kiedy zaczniesz się odprężać, relaksować – Twój niesforny umysł będzie podsuwał Ci tysiące myśli, które jak szalone będą krążyć w Twoim umyśle.

Nie zniechęcaj się jednak tym i zacznij myśleć o tym, czego Ty chcesz, a nie on.

Myśl o swoim celu, marzeniu, wyobrażaj sobie, jak będzie wyglądać on, kiedy się spełni, jak Ty będziesz się czuł.

Cała filozofia polega właśnie na tym, żebyś to Ty decydował, o czym chcesz myśleć.

Z czasem Twój umysł zacznie chętnie z Tobą współpracować.

Emocje – podstawowa siła napędowa psychiki i działań

Wiesz już, że aby Twoje pragnienie mogło się ziścić w świecie zewnętrznym, powinieneś przywołać w umyśle obraz celu i oglądać go jako barwny film.

Wiesz również, że powinieneś cel, który oglądasz w wyobraźni, opatrzyć formułą słowną.

Wiesz, jak ważną rolę w całym procesie twórczym odgrywa uczucie radości i wdzięczności – tak, jakbyś już osiągnął swój cel na planie materialnym/ fizycznym.

Twój obraz spełnionego marzenia, formuła słowna i emocje, jakie towarzyszą Ci podczas przeżywania tego wszystkiego, muszą stanowić harmonijną całość.

Jeżeli będziesz wyobrażał sobie swoje pragnienie, przeżywając je w wyobraźni, wypowiadając odpowiednią afirmację, ale Twoje uczucia będą w konflikcie, to zazwyczaj zwyciężą uczucia i stanie się tak, jak czujesz.

Tak jak uczysz się kontrolować umysł, tak też musisz nauczyć się kontrolować uczucia.

Wiesz przecież, że to, co czujesz, ma ogromny wpływ na Twoje życie.

Uczucia negatywne są niszczące, a pozytywne – są budujące. To odbija się na zdrowiu ciała fizycznego ostatecznie.

Twoją siłą są emocje pozytywne!

Dopilnuj, aby od tej chwili miały do Ciebie dostęp tylko pozytywne myśli i uczucia, każdej negatywnej emocji postaraj się świadomie unikać.

Zawsze możemy odrzucić negatywne uczucia i zastąpić je pozytywnymi. To kwestia naszej decyzji świadomej.

Pozytywne emocje są przyjemne, działają korzystnie na Ciebie i na Twoją psychikę, jak również na zdrowie.

Pozytywne emocje związane z wyobrażaniem sobie swojego celu oraz z formułą słowną przyspieszają i umożliwiają realizację Twojego pragnienia. Dlatego tak ważne jest, abyś przeżywał radość towarzyszącą osiągnięciu realizacji marzenia.

“Słowo i obraz stanowią zewnętrzną postać twego życzenia. Dopiero jednak wiara i uczucie nadają mu treść i obdarzają siłą niezbędną do urzeczywistnienia” (Kurt Tepperwein).

Podświadomość – Twój najlepszy przyjaciel

Każdy z nas jest twórcą.

Każda Twoja myśl jest aktem twórczym.

Poprzez swoje myśli wywołujesz określone skutki.

Wszystko, czego chciałbyś, a nie masz, wynika z niewłaściwego myślenia.

Twoja podświadomość jest miejscem, gdzie gromadzą się Twoje emocje, uczucia i wspomnienia.

Musisz nauczyć się współpracować ze swoją podświadomością, bo to klucz do zrealizowania Twoich marzeń.

Jak wiesz, istnieją dwie “osoby”: świadomość i podświadomość – a wygląda to tak, jakby świadomość była wierzchołkiem góry lodowej, a reszta to nasza podświadomość. Obie osoby powinny współpracować ze sobą. Inaczej mamy poważne problemy w życiu i ze sobą.

Umysł podświadomy jest ok. 280 mld razy szybszy od świadomego. Odbiera 100% sygnałów z zewnątrz systemu i z wewnątrz systemu człowieka. Mając zaawansowane mechanizmy filtrowania danych, przesyła do poziomu świadomości ok 10% danych. Umysł świadomy jest mocno powolny.

Podświadomość jest wrażliwa na sugestie i bodźce fizyczne, w tym – typu hipnotycznego. Pracuje 7/24 bez przerw. Świadomość i ciało fizyczne potrzebuje tylko snu. Podświadomość obsługuje hardware, czyli m. in. ciało fizyczne. Zawiera w sobie całą pamięć stałą człowieka. Generuje energię życiową niską (“wodę życia”), która jest zamieniana na średnią manę (nazwa wg Huny). Średnia mana zasila poziom świadomości typu świadomość.

W podświadomości znajdują się wszelkie emocje. Świadomość nie posiada emocji, ale jest jednostką decyzyjną w człowieku.

Niższa świadomość, nazywana podświadomością, jest bardzo precyzyjnym komputerem, który przetwarza software podświadomy. Dlatego należy sprawdzać, co za treści są zawarte w treściach podświadomych – szczególnie niebezpieczne są wirusy informacyjne (m. in. tzw. klątwy) umieszczone tam np. przez osoby negatywne. Podświadomość ma swoją infantylną/ dosłowną logikę – podobną do dziecka dwuletniego – naiwne zaufanie. Nie potrafi oceniać sytuacji tak, jak świadomość. Jest naiwna. Jej językiem, za pomocą którego można się z nią kontaktować, są emocje. Podświadomość jest umiejscowiona w splocie słonecznym, czyli w okolicy mostka żebrowego, niedaleko serca.

Podświadomość jest oddzielną osobą, dla której opiekunem jest osoba świadomości, czyli każdy człowiek w trybie włączonej świadomości. Z kolei opiekunem tej niskiej i średniej jaźni jest tzw. nadświadomość, nazywana duchem opiekuńczym. Te 3 osoby tworzą jedność – o ile człowiek jest zdrowy duchowo. Za pomocą podświadomości można się skontaktować z nadświadomością, o ile podświadomość nie ma poczucia winy – najbardziej destrukcyjnego przekonania i emocji. Pasożyty wiedzą, że nie mogą zniewolić człowieka, który tworzy trójjedność. Dlatego usiłują wzbudzać poczucie winy w podświadomościach swoich ofiar, np. za pomocą praktyk religijnych.

Odcięcie człowieka od jego ducha opiekuńczego (nadświadomości) powoduje, że taki człowiek staje się łatwym łupem do manipulacji i zniewolenia.

Kiedy nauczysz się korzystać ze swojej podświadomości, będziesz mógł prowadzić pomyślne i pełne szczęścia życie!

Przesyłając swojej podświadomości pozytywne polecenia, możesz nie tylko zmienić swoje dotychczasowe podejście, ale również zaprogramować ją na swój cel!

Ona jest gotowa w każdym momencie spełniać wszelkie Twe życzenia, bez ograniczeń – po prostu wszystko, czego tylko zapragniesz, może być Twoje! Pod warunkiem, że zaprzyjaźnisz się z nią. Możesz nadać jej imię, ale to nie jest konieczne.

Możesz z podświadomością rozmawiać i odnosić się do niej z troską.

Wiedz, że masz w niej przyjaciela, więc odnieś się do niej po przyjacielsku.

Swojemu twórczemu umysłowi nie wolno rozkazywać, czyli traktować go gorzej od siebie.

Nie rozkazuje się przecież przyjacielowi, prawda?

Można go o coś poprosić. Postępuj tak również ze swoją podświadomością.

Podświadomość nie ma zdolności logicznego myślenia – za to odpowiada umysł świadomy.

Twórczy umysł dysponuje uczuciami i emocjami.

Dlatego myśląc o swoim celu, wyobrażaj sobie, jak się będziesz czuł, kiedy uda Ci się go osiągnąć.

Twoja podświadomość – “widząc”, jak przedstawiasz jej obraz tego, co chcesz mieć, i zarazem to, jak będziesz czuł się wtedy, gdy to dostaniesz – zrobi wszystko, aby dać Ci to, czego oczekujesz!

Pamiętaj tylko, proszę, o tym, co mówiłam wcześniej: Twoja podświadomość nie odróżnia dobra od zła – wierzy we wszystko dosłownie i prosto w to, co jej pokazujesz.

Jeżeli często w Twoich myślach pojawia się obraz tego, że np. nie masz pieniędzy, a pogłębiasz jeszcze ten stan uczuciem smutku – Twoja podświadomość zrobi wszystko, aby dać Ci to, o czym myślisz… bo gdybyś tego nie chciał, to nie myślałbyś o tym, prawda?

Podświadomość akceptuje wszystko, co jej przekazujesz, i – tak jak już mówiłam – jeżeli będziesz myślał o tym, że czegoś nie chcesz, Twoja podświadomość nie zrozumie, że tego właśnie nie chcesz, i będzie starała się dać Ci to, o czym myślisz.

Im częściej będziesz przywoływał obraz swojego spełnionego marzenia, tym silniej zapadnie ono w pamięć emocjonalną podświadomości.

Twój umysł nie odróżnia tego, co jest dobre, od tego, co złe, on pragnie uruchomić twórczy proces i dać Ci wszystko to, o czym myślisz.

On jest Twoim sługą, który jest w stanie spełnić wszystkie Twoje zachcianki. Przecież gdybyś nie chciał czegoś, to nie myślałbyś o tym!

Dlatego właśnie musisz natychmiast zmienić swoje myślenie na wyłącznie pozytywne!

Jeżeli nie podejmiesz wysiłku i nie będziesz próbował skasować swojego starego “oprogramowania” w umyśle oraz powalczyć o to, aby nowe jak najszybciej zaczęło działać – możesz być pewien, że Twoje życie będzie po prostu przeciętne.

Twój umysł precyzyjnie wykonuje każde polecone mu zadanie.

Jeśli będziesz myślał o tym, jaki jesteś nieszczęśliwy, bo nie masz pieniędzy – to dostaniesz ich jeszcze mniej.

Twój umysł nie odróżnia, co jest dobre, a co nie.

Jeżeli myślisz o braku pieniędzy, to on, Twój wierny sługa, sprawia, że masz ich jeszcze mniej – bo gdybyś tego nie chciał, to przecież byś o tym nie myślał… Prawda?

To dlatego tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych – żyją w biedzie, myśląc o niej nieustannie, sprowadzając jej jeszcze więcej poprzez swoje myślenie.

Potem obwiniają wszystko i wszystkich… A to wina rządu, ludzi… Ba! Nawet samego Boga! Nie widzą, że to oni są przyczyną swoich nieszczęść, bólu, cierpień i życia w biedzie.

Ludzie ci są biedni, ponieważ myślą nieodpowiednio, mają nieodpowiednie nastawienie – pogrążają się w niedostatku coraz bardziej!

Wydaje się im, że tak już musi być, że nie da się tego zmienić!

Oni nawet nie zdają sobie sprawy, że istnieje dla nich bogactwo…

Dla większości z nich dowiedzenie się prawdy, poznanie prawd życia byłoby i tak czymś nieosiągalnym, tak bardzo zamknięty mają swój umysł.

Po jakimś czasie zobaczysz, że trening umysłu przynosi pozytywne efekty, a wszystkie Twoje wątpliwości co do tego znikną.

Kiedy nauczysz się panować nad swoim umysłem, wówczas będziesz w stanie wziąć własny los w swoje ręce!

Pamiętaj, że każda z Twoich myśli jest twórczą przyczyną wszystkiego, co dzieje się w Twoim życiu.

Niech Twoje życie zacznie w końcu być takie, jakie chcesz, aby było.

Zasługujesz na to, aby mieć to, co najlepsze! Nie zadowalaj się niczym innym!

Musisz pielęgnować nawyk codziennego dostarczania swojemu twórczemu umysłowi pozytywnych myśli oraz uczuć. Z takim nastawieniem będziesz w stanie przyciągnąć do siebie wszystko, czego tylko zapragniesz.

Wszechświat jest uporządkowany

Każdy, kto będzie postępował zgodnie z prawami życia, będzie mógł zaspokoić wszelkie swoje potrzeby – i nie będzie popadał w konflikty ze światem.

Życie wbrew prawom świata – powoduje negatywne skutki, które informują zainteresowanego, że występuje przeciwko porządkowi świata. Prosty wniosek.

Stwórca do niczego Ciebie nie zmusza i również nie On będzie winien, jeśli nie będziesz żył według zasad. Masz prawo wyboru wg zasad wolnej woli.

Boska twórcza moc jest zawsze przy Tobie, gotowa, aby Ci pomóc, gotowa spełnić wszystkie Twoje prośby, ale poproś o to!

Zastanowienie się nad tym, czego pragniesz, i proszenie o to do momentu, aż to otrzymasz – to podstawa!

Każdy z nas ma wolną wolę i nawet tak wszechmogąca siła nie będzie uszczęśliwiać Ciebie na siłę.

Cały wszechświat jest z Tobą! Korzystaj z dobrodziejstw, jakie ma Ci do zaoferowania!

Wyciszenie umysłu

Ważną sprawą więc będzie wyciszenie swojego umysłu, aby zbędne i chaotyczne myśli nie sabotowały Twojego sukcesu.

Trudno jest odcisnąć dostatecznie mocno w podświadomości pragnienie, kiedy tysiące innych, codziennych myśli blokują drogę do niej.

===

Wyciszyć umysł można za pomocą np. obniżenia progu świadomości:

 • usiąść lub położyć się;
 • zamknąć oczy, lecz nie zasypiać i nie popadać w drzemkę;
 • parę minut poobserwować myśli i emocje, nie ingerując w nie, niech się wyładują potencjały; należy pozwolić sobie odczuwać siebie i swoje ciało;
 • polecić umysłowi zatrzymywanie przetwarzanie myśli i emocji;
 • skup/ skieruj swoją uwagę na odczuwanie ciała fizycznego;
 • stan uspokojenia podobny do spania lub drzemki, ale zachowana jest pełna świadomość;
 • czas, po którym samoczynnie otworzą się oczy pokazuje koniec sesji obniżenia progu świadomości; praktyka sugeruje, że jest to ok. 20 minut.

=====

Można zastosowań inne techniki uspokajania umysłu, np. przez skupienie uwagi na powolnym oddychaniu.